ندای یک بسیجی عاشق

ندای یک بسیجی عاشق 313135

سید علی اصغر باختر ، زهرا چوپانی
سید علی اصغر باختر عضو هیات رییسه مجلس دانش آموزی جمهوری اسلامی ایران....

به نقل از "ندای یک بسیجی": دبیر کانون فرهیختگان حوزه و دانشگاه شهرستان آران و بیدگل گفت: سید علی اصغر باختر عضو هیات رییسه مجلس دانش آموزی جمهوری اسلامی ایران با حکم دکتر احمدی دانش آشتیانی وزیر آموزش و پرورش به عنوان مشاور وزیر آموزش و پرورش منصوب شد.

جواد دهقانی گفت: طی احکام جداگانه ای از سوی وزیر آموزش و پرورش ، اعضای هیأت رئیسه هشتمین دوره مجلس دانش آموزی به عنوان مشاوران دانش آموزی وزیر آموزش و پرورش منصوب شدند .

وی ادامه داد:فخرالدین دانش آشتیانی وزیر آموزش و پرورش در اجرای تبصره ذیل ماده چهار آیین نامه تشکیل مجلس دانش آموزی مصوب شورای عالی آموزش و پرورش ، اعضای هیأت رئیسه مجلس دانش آموزی دوره هشتم را به عنوان مشاور دانش آموزی وزیر منصوب کرد.

سید علی اصغر باختر

در بخشی از این حکم  آمده است:

امید است از آراء و نظرات دانش آموزان فهیم ، بهره جویی از درس و منش معلمان و مربیان بزرگوار و سایر اصحاب تعلیم و تربیت و هماهنگی و تعامل با دبیرخانه مجلس دانش آموزی با راهبری معاونت پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش و سازمان دانش آموزی ، در پیشبرد اهداف و برنامه های پیش بینی شده موفق و موید باشید .

 
محمد عرفان زاهدی،رامین فتح آذر ، عارف عبدالرضایی زرندی ، مهرشاد کوثری،عارف عسکرزاده ،سید علی اصغر باختر و زهراچوپانی اعضای هیأت رئیسه هشتمین دوره مجلس مجلس دانش آموزی هستند که به عنوان مشاوران وزیر آموزش و پرورش منصوب شده اند .


سید علی اصغر باختر


مصاحبه با آقای سید علی اصغر باختر:

نگین پذیرا - عینک طبی ظریفی بر چشم دارد که گاهی جابه‌جایش می‌کند. آرام و شمرده حرف می‌زند. سر به زیر است اما هزار و یک ایده و حرف در سر دارد. حرف از سیاست و اقتصاد می‌زند. از بورس و بانک‌های جهانی، از شورا و مجلس، از اخبار داغ روزنامه‌ها و تلویزیون. «سید علی‌اصغر باختر» کوچک‌ترین مشاور وزیر آموزش و پرورش، هم‌محله‌ای‌ ماست. ۱۷ساله است اما حرف‌ها و نقشه‌های بزرگی برای آینده دارد. پشت نیمکت‌های مدرسه علامه طباطبایی کنارش نشستیم تا برایمان از روزهای مدرسه و مجلس بگوید.

باختر می‌گوید: «همیشه سرم برای کارهای اضافه بر سازمان مدرسه درد می‌کرد. از کارهای دسته‌جمعی و گروهی مثل اجرای تئاتر تا رفتن اردو و برگزاری مراسم‌ فرهنگی در مدرسه. به همین دلیل یک سال پیش وارد شورای دانش‌آموزی مدرسه شدم. خیالم از بابت شرایط ورود به شورای دانش‌آموزی راحت بود؛ شرط معدل بالای 17 می‌خواست که معدل من 19 بود و اخلاق و انضباط که خدا را شکر مشکلی از این بابت هم نداشتم.» او می‌افزاید: «من به کارهای گروهی و مشورت و شورا علاقه زیادی دارم. یک سال در شورای دانش‌آموزی کار کردم. تئاترمان در منطقه اول شد و غیر از آن مقام‌های زیادی در منطقه و استان گرفتیم اما آن روزها اصلاً از اینکه دانش‌آموزان برای خودشان مجلس دانش‌آموزی دارند باخبر نبودم.»

 از مدرسه تا وزارتخانه
او می‌گوید: «سال دوم دبیرستان نایب رئیس شورای دانش‌آموزی بودم که یک روز معاون فرهنگی مدرسه صدایم کرد دفتر و گفت در منطقه جلسه‌ای است که تو باید به نمایندگی از شورای مدرسه صحبت کنی؛ آماده‌باش! اصلاً جدی‌ نگرفتم و نمی‌دانستم داستان از چه قرار است. از سر کلاس صدایم کردند و با آژانس مدرسه رفتیم. پرسیدم: «ماجرا چیست؟ آقا نمره می‌دهند؟ معیارشان چیست؟ ‌چه باید بگوم! ‌» از کارهایی که در شورای مدرسه انجام داده بودم صحبت کردم و در بین مدارس مناطق انتخاب شدم. داستان از این قرار بود: من مرحله اول یعنی نماینده شورا بودن در منطقه را پشت سر گذاشته بودم. بعد از آن باید در منطقه بین مدارس یک نفر انتخاب می‌شد و بعد در استان. در نهایت 6نماینده پسر و 6 نماینده دختر برای شهر تهران انتخاب شدند. از بین این افراد 2 نفر کاندیدای هیئت‌رئیسه و بعد از رأی‌گیری برای مجلس کشوری در نهایت یک نفر از اعضا مشاور وزیر آموزش و پرورش در تهران می‌شد و من انتخاب شدم.» او ادامه می‌دهد: «اهداف مجلس دانش‌آموزی تربیت جوانان و نوجوانان دانش‌آموز درباره مسائل سیاسی و اجتماعی و فرهنگی جامعه، بررسی دانش‌آموزان و مشکلات آموزش و پرورش و حقوق دانش‌آموزی است. مهم‌ترین عملکرد آنها که تمامی جامعه در کشور آن را حس کردند تعطیلی روز پنجشنبه مدارس بود.»

 رئیس شدی تحویل نمی‌گیری! 
به گفته باختر فرقی نمی‌کند دوستانش باشند یا باقی دانش‌آموزان مدرسه؛ در یک کلاس باشند یا خیر. تمامی دانش‌آموزان و حتی دبیران مدرسه پیشنهادات و انتقاداتی دارند که در جلسه‌های شورا و زمان جلسه با وزیر قرار صحبت درباره آنها گذاشته می‌شود.
باختر می‌گوید: «بچه‌ها با خنده می‌گویند: باز هوا آلوده شد! ما هم که آبشش داریم برای آلودگی هوا تعطیلمان نمی‌کنند؟ همیشه گلایه این موضوع هست که چرا دانش‌آموزان دبیرستانی را موقع آلودگی هوا تعطیل نمی‌کنند و این موضوع یکی از پرطرفدارترین پیشنهادهاست. بعد از آن نوبت به امتحانات می‌رسد؛ اغلب بچه‌ها می‌خواهند امتحانات در سطح کتاب‌های آموزشی برگزار شود. دبیران هم ایراداتی به کتاب‌های آموزشی دارند که می‌خواهند در جلسه با وزیر مطرح شود و گروهی را برای رفع ایرادات کتاب‌های درسی مشخص کنیم. همه انتقادات و پیشنهادها را یادداشت می‌کنم تا در جلسات مدرسه یا مجلس مطرح کنم.»  او می‌افزاید: «کار در شورا و بعد از آن مجلس دانش‌آموزی هیچ تأثیری در دوستی‌هایم نداشت. با همه صمیمی‌ هستم و حتی این صمیمت بیشتر هم شده است. بعضی وقت‌ها به شوخی سر به سر هم می‌گذاریم. بچه‌ها می‌گویند؛ باختر! رئیس شدی تحویل نمی‌گیری! و کلی بازی و شوخی می‌کنیم؛ چه سر کلاس وچه در سالن فوتبال.» باختر می‌گوید: «غیر از پیشنهادات بجا و درست بچه‌ها شوخی‌هایی هم می‌شود. مثلاً بچه‌ها می‌گویند: بگو به ما وام دانش‌آموزی بدهند؛ و همه می‌خندیم.»

 خانواده حقوقی آقای مشاور
باختر می‌گوید: «پدر و مادرم نه تنها هیچ حرفی درباره اینکه این کارها باعث می‌شود درس خواندنت ضعیف شود نزدند بلکه حسابی کمکم کردند و مشوقم بودند. شاید به همین دلیل من درسم همیشه خوب بوده و حواسم به درس خواندنم است. پدرم وکیل دادگستری و نویسنده کتب حقوقی است؛ مادرم هم همین‌طور. برادر بزرگ‌ترم هم حقوق خوانده و بزرگ‌ شدن در چنین خانواده‌ای باعث شده که من همیشه به دیدن و شنیدن اخبار و خواندن روزنامه علاقه‌مند باشم. کتاب‌های اقتصادی زیادی خوانده‌ام و بیشتر از همه به اخبار اقتصادی علاقه دارم.»  او می‌افزاید: «از آنجا که دبیرخانه مجلس حوالی حسن‌آباد بود چند بار به بورس رفتم و آنجا را از نزدیک دیدم. فعلاً اقتصاد نخستین گزینه من برای قبولی در کنکور سال آینده است.» باختر می‌گوید: «تا وقتی وزیر باشد مشاورش هم کنار او فعالیت می‌کند. این دوره که با آقای فانی شروع شد و از ابتدا درگیر استیضاح و مشکلات بودند اما جلسه‌ای با او برگزار کردیم. بعد از آمدن آقای دانش‌آشتیانی هنوز خیلی جدی جلسه‌ای نداشته‌ایم و از آنجا که از اعضای هیئت‌رئیسه تهران تنها من هستم و باقی از شهرستان‌های بوشهر، کرمان، آذربایجان غربی و... هماهنگی برای برگزاری جلسه کمی سخت و زمانبر خواهد بود.»

همایش دانش‌آموزی سیره شهید چمران
باختر می‌گوید: «درکنار کارهای مجلس، همایش‌هایی برگزار می‌کنیم که من دبیر همایش‌ها هستم. نخستین همایش، آشنایی با زندگی شهید چمران بود و هدفمان آشنایی دانش‌آموزان با زندگی شهدا. با بنیاد شهید و سازمان دانش‌آموزی هماهنگ کردیم. پیش‌نویس نامه‌ها، درخواست‌‌ها و برنامه‌ها را به مدیرکل آموزش و پرورش زدیم و مراسم در نهایت با حضور 350 دانش‌آموز، اعضای شورای‌ اسلامی شهر و مهندس چمران برگزار شد. در این همایش به‌عنوان دبیر پیشنهاداتی مطرح کردم؛ یکی تأسیس موزه ملی شهدای دانش‌آموزی و دیگری نامگذاری بزرگراه یا میدانی به نام شهدای دانش‌آموز» او می‌افزاید: «برای تمام این نامه‌نگاری‌ها و درخواست‌ها از پدرم کمک می‌گیرم و او حسابی به من مشاوره می‌دهد و بعد از آن مدیر مدرسه؛ معمولاً قبل از انجام یک کار با چند نفر صحبت می‌کنم و از آنها مشورت می‌گیرم و راهنمایی می‌خواهم.» مصاحبه با همشهری محله
[http://www.aparat.com/v/sFcBy]

ندای یک بسیجی
حجم: 3مگما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

بهترین کانال تلگرام    بهترین کانال سروش    بهترین اینستاگرام
طبقه بندی: اخبار و حاشیه روز، آران و بیدگل،
برچسب ها:سید علی اصغر باختر، sdn ugd hwyv fhojv، مشاور وزیر آموزش و پرورش، فیلم سید علی اصغر باختر، عکس سید علی اصغر باختر، مصاحبه با سید علی اصغر باختر، علی اصغر باختر،

[ پنجشنبه 1395/11/28 ] [ 135 313 ]

[ نظرات() ]


پشتیبانی

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic