ندای یک بسیجی عاشق

ندای یک بسیجی عاشق 313135


اگر قصد ازدواج دارید و هدف شما از ازدواج تشکیل زندگی مشترک...

به نقل از "ندای یک بسیجی": اگر قصد ازدواج دارید و هدف شما از ازدواج تشکیل زندگی مشترک و رسیدن به تکامل است در انتخابتان نهایت دقت را به خرج دهید زیرا پای یک عمر زندگی در میان است اما بدون هیچ شک و تردیدی از ازدواج با این افراد جدا بپرهیزید ....

فرآوری: هدی پاک نهاد
جواب رد به خواستگار
مردانی كه هیچ دوستی ندارند

مرد منزوی عموما به‌دنبال فعالیت‌هایی است كه فرد دیگری در آن حضور ندارد، چه فعالیت شغلی و چه تفریحی. این فرد دوست صمیمی نداشته و تمایلی هم به صمیمیت ندارد و نبودن ارتباط برایش اصلا آزاردهنده نیست. هوش هیجانی این فرد كه شامل شناخت احساسات و هیجانات خود و دیگران و همچنین درك این احساسات و ارائه پاسخ مناسب است، بسیار پایین است. از سوی دیگر نداشتن مهارت‌های اجتماعی و رابطه نداشتن با دیگران باعث می‌شود فرد دست‌ و پا چلفتی و عجیب به نظر برسد. این فرد بیشتر وقت خود را در خانه می‌گذراند و سراغ شغل‌هایی می‌رود كه در جاهای دور و حتی مرزی باشد و كسی آنجا حضور نداشته باشد. مطالعات نشان داده، این اختلال شخصیت در مردان بیشتر از زنان به چشم

ازدواج با مردان نامنظم و به دور از ادب و نزاکت نیز به صلاح نیست. بی نظمی خواه در تعیین وقت ، خواه در لباس و غذا و یا هر چیز دیگر، شما را از زندگی بیزار میکند.

 می‌خورد. شاید این مرد شریك كاری خوبی باشد زیرا توقعی از شما ندارد در حقیقت كاری با شما ندارد او در پیله انزوای خود می‌ماند و از این‌كه كسی بخواهد وارد پیله‌اش شود، مضطرب و ناراحت می‌شود. او به هیچ‌وجه توان برآورده‌كردن نیاز‌های عاطفی همسر را ندارد.
مرد خودخواه و متعصب افراطی

این نوع مرد ممکن است برای زن چهار مشکل بزرگ ایجاد کند : اختلاف عقیده ی دایمی ، نزاع همیشگی ، عصبی بودن و سختی معاشرت!
مرد عصبی مزاج

این نوع مرد ، در واقع یکی از انواع مردانی است که دکتر آدامزسرپرست انیستیتو راهنمایی ازدواج در دانشگاه پنسیلوانیا اصلاً سخن گفتن با آنها را نیز برای دختران خطرناک می داند. چنین مردانی که روحی عصبی دارند با همسر خود سر کوچک ترین مسأله نزاع و مشاجره ی سختی می کنند و یک زندگی شیرین و مفرح را به کام همسر بدبخت و بچه های بیگناه و حتی آشنایان دور و نزدیک تلخ می سازند!
مردان نامنظم و بی ادب در نزاکت!

ازدواج با مردان نامنظم و به دور از ادب و نزاکت نیز به صلاح نیست. بی نظمی خواه در تعیین وقت ، خواه در لباس و غذا و یا هر چیز دیگر، شما را از زندگی بیزار میکند.
مردان راحت طلب!

شوهر راحت طلب، از جمله خطرناکترین مردان جهان خلقت است . مردی که بی هدف و بیهوده پشت شیشه رستورانی نشسته، از پنجره بیرون را تماشا می کند و پک به سیگارش می زند و وقت کشی می کند، یا مردی که در خیابان بدون برنامه مشغول قدم زدن است و یا با اتوبوس به اول خط و آخر خط می رود و مردم را تماشا می کند و با آسودگی خاطر وقت خود را بی سبب تلف می کند، موجودی است که خوشبختی در کنار او امکان ندارد، بلکه اساساً زندگی با چنین مرد راحت طلب و بی درد و سهل گذرانی به هیچ وجه صلاح نیست….
مهم‌ترین نكته‌ها در ازدواج

از دیگر اشخاصی كه برای ازدواج مناسب نیستند، می‌توان به كسانی كه هوش اجتماعی و هیجانی پایینی دارند، اشاره كرد، همچنین می‌توان به افراد دچار اختلال كنترل تكانه كه افرادی هستند كه كنترل مناسبی روی ابراز هیجانات خود ندارند و

تا زمانی‌كه یك شخص شناخت مناسبی از خودش، نیازهایش، الگوهایش و همچنین شناخت و درك نیازها و ویژگی‌های جنس مخالف خود كسب نكرده باشد ورود به ارتباط مهمی مانند دوره شناخت برای ازدواج گامی پر مخاطره به نظر می‌رسد.

 بعضا همانند انبار باروتی می‌مانند كه انفجارشان قابل پیش‌بینی نیست، اشاره كرد. در عین حال مردانی كه دچار اختلال خوردن هستند و نیز شخصیت طوفانی، شخصیت منفعل_مهاجم، شخصیت افسرده یا مایوس نیز در این دسته قرار می‌گیرند.

 
در كنار توجه به نكات ارائه شده به منظور به دام نیفتادن، دقت به نكات دیگری برای یك انتخاب مناسب حائز اهمیت است از جمله:

بهتر است دختروپسر در تناسب‌های ظاهری، سنی، تحصیلی، مذهبی، قومی، فرهنگی، اقتصادی و خانوادگی، تناسب و تشابه قابل‌قبولی داشته باشند، در عین حال توجه به سن ازدواج در كنار رشد عقلی، شناختی و هیجانی و همچنین اهمیت به موضوع تحقیق در مورد فرد و خانواده‌اش از منابع موثق هم حائز اهمیت فراوانی است. از یاد نبریم درصورت مشاهده تفاوت‌های عمیق یا وجود مسائل خاص تفكر به این‌كه او را تغییر خواهم داد یا پس از ازدواج درست می‌شود منطقی به نظر نمی‌رسد. از یاد نبریم یك انتخاب مناسب، قدمی بزرگ برای ایجاد یك رابطه مطلوب و ساختن یك زندگی سالم محسوب می‌شود. تا زمانی‌كه یك شخص شناخت مناسبی از خودش، نیازهایش، الگوهایش و همچنین شناخت و درك نیازها و ویژگی‌های جنس مخالف خود كسب نكرده باشد ورود به ارتباط مهمی مانند دوره شناخت برای ازدواج گامی پر مخاطره به نظر می‌رسد. به امید شناخت و آگاهی بیشتر كه منجر به انتخابی عاقلانه برای یك زندگی عاشقانه می‌شود. در ادامه با شما همراه خواهیم بود با ارائه ی مطلبی درباره ممنوعیت های ازدواج با زنانی که دارای اخلاقیات و روحیات خاصی هستند.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

بهترین کانال تلگرام    بهترین کانال سروش    بهترین اینستاگرام
طبقه بندی: ازدواج و متاهلین،
برچسب ها:ازدواج، جواب رد به خواستگار، خواستگار، هدی پاک نهاد،

[ شنبه 1396/02/23 ] [ 135 313 ]

[ نظرات() ]


پشتیبانی

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات